x 
0 Kč

  • MOD_VIRTUEMART_EMPTY_CART_MSG

Jak snížit náklady na EM pneumatiky
pro nakladače a dampry – management EM pneumatik

Snad každý vedoucí, který má na starosti nákup a servis náhradních dílů na nakladače a dampry se zajímá o efektivitu vynaložených investic nejenom na samotné pořízení náhradního dílu, v našem případě EM pneumatiky, ale i na provoz. Je několik cest, jak držet náklady na nízké úrovni.

Jedna cesta je nákup levných EM pneumatik s  relativně nízkým výkonem z  pohledu najetých motohodin, druhá cesta je investice do dražších pneumatik s  vyšším výkonem, ale nižšími provozními náklady. Existuje však ještě jedna cesta, a  to pořízením kvalitních značkových pneumatik Michelin a  Bridgestone a  prodloužení jejich životnosti následným protektorováním. Pokud dodržujeme hustící tlak, neprohrabáváme přední kola nakladače při práci u  stěny lomu, upravujeme cesty v  lomu atd., nestane se nám, že by EM pneumatiky nebyly schopny protektorová- ní. Navíc dnes již umíme opravit cca 90  % poškození pneumatiky vzniklé provozem, takže jistota, že i  protektorovaná pneumatika je kvalitní, je dnes téměř stoprocentní. Před samotným protektorováním se totiž pneumatika podrobí nejen vizuální kontrole vnějšího stavu, ale i kontrole ultrazvukem, takže se nemůže stát, že bychom naprotektorovali pneumatiku s jakoukoliv vadou.

mands

Kolik jsme schopni ušetřit při nákupu prémiové EM pneumatiky a následným protektorováním?

Samozřejmě záleží hodně na nás, jak se staráme o  pneumatiky. Ale jsme schopni prodloužit život EM pneumatiky až 3×, nebo-li novou pneumatiku při správném provozu 2× naprotektorovat a  tím její život prodloužit až na 3 životy. Tímto výrazně snížíme provozní náklady, takže se nám nevyplatí kupovat levnou pneumatiku, kterou po sjetí vyhodíme. Protektorované pneumatiky Kaltire jsou vyráběny výhradně na kostrách Michelin a  Bridgestone a  to z  jednoduchých důvodů. Kostry těchto značek jsou zárukou kvality, protektorované pneumatiky používají hustící tlaky jako nové pneumatiky, používáme směsi téměř identické jako v prvovýrobě, takže garantujeme minimálně 80 % kilometrového výkonu nové pneumatiky. V  grafu je porovnání provozních nákladů na různé značky. Z  grafu vyplývá jednoznačně, že protektorované pneumatiky jsou výhodné jak z  pohledu efektivity, tak z  pohledu provozních vlastností díky výše uvedeným vlastnostem kostry a  běhounové směsi. Navíc pneumatika je protektorována „od patky k  patce“, takže laik ani nepozná, že jde o  protektorovanou pneumatiku.

graf

Kontakt: Mands International s.r.o. tel.: +420 577 243 668 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.mands.cz

Kde nás najdete